Tesia


A3 JORA ze Zguby Elfów

Tesia
owczarek szetlandzki sheltie

ur. 24.03.2009;
34,5 cm;
ok. 3,5 kg
EOWINA ze Zguby Elfów x Moorwood CARIBBEAN NIGHT TROPHY
Tesia jest psem obdarzonym niezwykłą wrażliwością i inteligencją. Bardzo szybko się uczy - co wykorzystujemy nie tylko przy szkoleniu, ale także podczas sesji klikerowych. Niezaprzeczalnie posiada szósty zmysł - robi coś, zanim zdążę o tym w ogóle pomyślec.

Pomimo wrodzonej szetlandziej nieśmiałości, jest niezwykle przyjaznym psiakiem, chętnie bawiącym się zarówno z dziecmi, jak i ze świeżo poznanymi dorosłymi. Jednak od początku była 'psem jednego pana' - nie opuszcza mnie nawet na krok, włócząc się czasem niczym ogon. Moi znajomi twierdzą, że jest ode mnie uzależniona - cóż, w takim razie nam obu przydałby się odwyk, bo ja nie wyobrażam sobie zycia bez niej ;)
Tess spełnia wszystkie moje sportowe i szkoleniowe zachcianki. Jest niezwykle szybka, zwinna i... głośna. Pomimo tego, że jest stosunkowo młodym psiakiem, już odnosi znaczące sukcesy, ale by tworzyc idealnie zgrany zespół, jeszcze wielu rzeczy musimy się nauczyc - obie.
Tesia jest najlepszym szetlandem na jakiego mogłam trafic! Drobna, bystra sunia, z powodu swojego wyglądu zwana Wiewiórką, z nieodkrytym jeszcze zespołem nadpobudliwości, spełniająca każde życzenie człowieka, czego wymagac więcej od psiego towarzysza?


Tess - 13 miesięcy